Płatności elektroniczne w sklepie internetowym to już standard, każdy sklep je posiada. Systemów jest wiele, w większości działają podobnie.
Klient wybiera metodę płatności – jeśli wybrał swój bank wtedy jest przekierowywany automatycznie do jego systemu bankowego, tam uzupełnia  się suma jaką ma zapłacić i dane odbiorcy, potwierdza i to wszystko – zapłacił za towar.
Podobnie sytuacja ma się w przypadku płatnością karta kredytową.

Za każdą transakcje dany system pobiera prowizje.
Jest to najczęściej 0,5% ale  nawet i 4% w zależności od sposobu płatności . Sklepy internetowe które posiadają duży obrót mogą te stawki indywidualne negocjować.

Praktyką w niektórych sklepach jest to, że doliczają dodatkowa prowizję klientowi gdy ten wybierze właśnie taką formę płatności.
Przy takiej operacji należy pamiętać, że musimy bezwzględnie poinformować klienta o wysokości prowizji doliczanej do takiej transakcji!

 

Daj możliwość zapłaty za towar w każdym momencie

Pamiętaj, daj możliwość klientowi zapłacenia za towar nawet w momencie gdy ten nie zrobi tego w chwili złożenia zamówienia.
Zrób to w zamówieniach na  koncie w sklepie internetowym gdy ten jest zarejestrowanym użytkownikiem, a także w zamówieniu które idzie jako potwierdzenie na adres e-mail – to bardzo ważne!

platnosci_eleketroniczne

Płatności PayPal

paypal-logoNajpopularniejsza metoda płatności na świecie, ale nie w Polsce. Ten kto oferuje swój towar poza granicami polski musi posiadać taką formę płatności w swoim sklepie internetowym.

 

Inne systemy płatności online

Gdy nastawiasz się na sprzedaż towaru w różnych krajach i oferujesz sklep w danym języku pomyśl o formie płatności, który jest popularny w tym państwie.
Z doświadczenia wiem, że to bardzo ważne, ludzie ufają systemom, które znają.
Jak to mówi ludowe przysłowie… „Jaki kraj taki obyczaj” i to sprawdza się tutaj w 100%!

 

Tradycyjne formy płatności

Oczywiście nie zapominaj o tradycyjnych formach płatności, daj możliwość użytkownikowi zapłacenia przy odbiorze paczkę, czy też tradycyjnym  przelewem.