Dobre i realne fotografie oferowanych produktów

Ludzie kupują oczami, szczególnie w internecie gdzie nie mogą dotknąć produktu.

Należy zadbać o naprawdę dobre i wyraźne zdjęcia, tak aby gdy użytkownik kliknie na powiększenie fotografii mógł zobaczyć wszystkie szczegóły prezentowanego towaru. Dobrze, jeśli prezentowane są w wielu perspektywach, lub na modelach w przypadku odzieży i obuwia.
Coraz częściej właściciele inwestują w fotografie 3D, w których klient ma możliwość interaktywnego przeglądania zdjęcia.

Ciekawym przykładem może być sklep ogrodniczy, który oferuje sprzedaż roślin w różnych rozmiarach. Warto wtedy pokazać klientowi na fotografii wielkość sprzedawanego drzewka. Można to zrobić stawiając roślinę w danej aranżacji lub po prostu w tle postawić wcześniej przygotowaną miarkę.

opis_produktu_zdjecia_3dKlient ma możliwość zobaczenia felgi samochodowej w technologi 3D. Może dowolnie ja obracać i przybliżać.

Dokładny opis przedmiotu

Kolejną ważną rzeczą w podjęciu decyzji o zakupie towaru to jego szczegółowy i wyczerpujący opis. Klient czytając opis musi wiedzieć, że taki produkt jest mu właśnie potrzebny i będzie zadowolony z zakupu.

Często informacje pobrane od producenta są nie wystarczające i nie zawierają wszystkich szczegółów. Zadbaj sam o to, uzupełnił opis towaru o wszystkie detale.

 opis_sklep_videoJeden z lepiej przygotowanych opisów towaru.Mamy tutaj profesjonalne i dokładne zdjęcia obuwia.Dane dotyczące wykonania, opis a także ocenę wystawioną przez właścicieli sklepu.Dodatkowo w opisie znalazł się film video nawiązujący do tego właśnie modelu obuwia.

Dodatkowe materiały zawarte w opisie towaru

Jeśli to możliwe postaraj się o dodatkowe materiały które przybliżą produkt. Często są to filmy video które dodatkowo są w stanie zatrzymać dłużej klienta w naszym sklepie internetowym. Filmy są często udostępnianie przez producentów np. w takich serwisach jak Youtube czy Vimeo. Duże sklepy internetowe mogą pozwolić sobie na tworzenie własnych filmów, często z udziałem z Blogerów.

Dodatkowo zadbaj aby do opisu jeśli to możliwe dodać pliki PDF z instrukcją do danego produktu (np. sprzętu RTV, AGD itp.), Szczegółowe warunki gwarancji  itp.

Produkty podobne / zestawy

Istotnym elementem który może zwiększyć sprzedaż jest zaprezentowanie na karcie produktów innych towarów z danej serii lub towaru który może stanowić zestaw z tą właśnie rzeczą.

podobneeBardzo dobry przykład mamy tutaj w sklepie z kosmetykami. Na karcie produktu który przeznaczony jest do twarzy, klientowi prezentowane są inne towary z tej samej kategorii towarowej.