Recenzje produktów

 Daj możliwość klientom dodania recenzji po zakupie towaru. Klient niech wyrazi swoją opinie w formie oceny (np. gwiazdki), a także opisu.

Jeśli masz taką możliwość skorzystaj z modułu recenzji w swoim oprogramowaniu sklepu internetowego, jeśli nie masz takiej możliwości możesz skorzystać z ogólno dostępnych np.: Opineo, Ceneo.

 Dobra praktyką jest aby przypomnieć klientowi o wystawieniu recenzji  po kilku dniach od momentu zakupu produktu. Wystarczy wysłać maila, z prośbą o wystawieniu opinii wraz z linkiem gdzie to może zrobić.

 Recenzje produktów w sklepie internetowym pozwolą innym klientom na jeszcze szybszą decyzję w sprawie zakupu danego towaru.

Dostępność towaru

 To jeden z najczęstszych po popełnianych błędów przez właścicieli sklepów internetowych: rzetelne informowanie klienta o dostępności towaru. Klient musi wiedzieć czy kupując dany produkt w Państwa sklepie dostępny on jest w magazynie, czy będzie musiał na niego czekać. To często uzależnione jest od zakupu towaru, nawet gdy ten jest droższy niż w innym sklepie, ale dostępny od ręki.
Jeśli sprzedajecie Państwo również stacjonarnie lub na Allegro warto zadbać o narzędzia i integratory który będą same na bieżąco kontrolować stany magazynowe na każdej platformie.

Cena i czas wysyłki

 Zaprezentuj cenę i czas wysyłki na karcie produktu. Klient niech widzi odrazu, że ten towar może być wysłany danymi formami wysyłki w określonym czasie.

Warto zwrócić uwagę przy ustalaniu kosztów wysyłek, że niektóre mniejsze towary możemy wysłać taniej np. tusz do rzęs możemy wysłać pocztą polską za kilka złotych, natomiast deskę snowboardową wyślemy najkorzystniej kurierem za większą kwotę. Niech klient o tym wie już na etapie prezentacji produktu.

Pamiętaj! W/g nowej ustawy (z 25 Grudnia 2014r.) klient powinien być poinformowany wcześniej niż przed składaniem zamówienia o kosztach wysyłki.

Dodatkowo powinny pojawić się informacja o tym że podane kwoty zawierają podatek VAT, to tyczy się też ceny produktu.

Społeczności

Warto na karcie produktu dodać przyciski do serwisów społecznościowych: Facebook. Google +. Twitter, Prinererst. Może zdarzyć się że klient który znalazł ciekawy artykuł “zalakujuje” go i tym samym zrobi nam darmową reklamę w śród swoich znajomych. Dodatkowy atut to pomaga nam to lepszych działaniach SEO ( o tym w kolejnym artykule )

Podsumowanie

Dobrze opisany produkt oraz jeszcze lepiej przygotowana jego karta produktu zdecydowanie wpłynie na zakup tego towaru przez potencjalnego klienta.
Karta produktu to dodatkowe opakowanie wybranego towaru, przygotuj to jak najlepiej możesz.